Криминал Общество Происшествия

Сотні людей в «дивних квартирах» на київському Подолі були зареєстровані законно — ЦВК

Реєстрація сотень людей по одному і тому ж адресою проживання не суперечить законодавству, якщо достовірні документи подані правильно. Відповідно, такі дані вносяться до Держреєстру виборців і вважаються справжніми.

Про це KV стало відомо з посади голови Центральної виборчої комісії (ЦВК) Тетяни Сліпачук (на фото) на її сторінці в Facebook.

Тетяна Сліпачук повідомила, що ЦВК отримав відповідь Державної міграційної служби (ДМС) України на запит щодо законності реєстрації сотень громадян за однією адресою в декількох регіонах України.

За словами Сліпачук, ДМС провела перевірку і не виявила порушень встановленого порядку реєстрації в «дивних квартирах», як наприклад, у Подільському районі Києва.

Голова Центрвиборчкому повідомила, що ГМС провела вибіркову перевірку у Київській, Харківській і Дніпропетровській областях і встановила наявність приміщень, в яких прописано багато громадян України. Але це ніяк не суперечить законам.

«Для реєстрації у цих помешканнях подавалися документи у відповідності зі ст. 6 закону «Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні», зокрема: заява встановленого зразка, документ, до якого вносяться відомості про місце проживання, квитанція про сплату адміністративного збору, документи, що підтверджують право на проживання в житлі», — зазначила голова ЦВК.

Вона також вказала, що при реєстрації місця проживання не існує якихось обмежень щодо необхідних санітарних норм проживання та кількості зареєстрованих там осіб. А, оскільки адміністративно-дозвільний інститут прописки скасовано Конституційним судом України 14 листопада 2001 року, то ГМС не побачила жодних порушень.

«Тому і дані у Державному реєстрі виборців є достовірними, згідно поданої Державної міграційної службою інформації», — резюмувала Тетяна Сліпачук, нагадавши, що дані Держреєстру оновлюються щомісяця за поданнями органів реєстрації місця проживання, Мін’юсту, ДМС, командирів військових частин, районних і міських судів, установ виконання покарань, органів охорони здоров’я, установ соціального захисту і за уявленнями самих громадян.

Напередодні першого туру президентських виборів 31 березня у ЦВК надійшли звернення від громадських організацій, які ставили під сумнів вірність даних реєстру виборців, посилаючись на випадки реєстрації сотень і навіть тисяч громадян за однією адресою проживання.

У березні ц. р. напередодні голосування у першому турі виборів президента України при проведенні перевірки списків виборців представники кандидата в президенти Юлії Тимошенко (була висунута партією ВО «Батьківщина») виявили декілька «аномальних» квартир, в яких прописано велика кількість виборців.

Як повідомлялося в прес-службі ВО «Батьківщина», «у Києві на виборчому окрузі №220 виявлені квартири, в яких прописані сотні людей. Зокрема, за адресою вул. Бондарская, 3, кв. 104 були зареєстровані 380 осіб, що складає 25% усіх виборців, зареєстрованих на виборчій дільниці №801095».

Крім того, повідомлялося, що «в 101 кв. на пр. Правди, 88-Б зареєстровано 287 виборців на дільниці №800670».

Більшість виборців територіального виборчого округу №220 у Києві (Подільський район) в першому турі президентських виборів підтримали Володимира Зеленського (висунутий партією «Слуга народу»), за нього 31 березня проголосувало 27,07% виборців (26 900 тис. чол.). Друге місце зайняв на окрузі Петро Порошенко (самовисуванець) — 25,62% (25 тис. 457 осіб). Всього на окрузі проголосувало 99 355 тис. чол.

Цей округ у ВР являє В’ячеслав Костянтинівський (позафракційний), бізнесмен і мільйонер, зайшов у Раду за підтримки Народного Фронту. За інформацією KV, штаб Порошенка на окрузі займається нардеп ВР Максим Саврасов (фракція БПП «Солідарність»). У 2006-2011 роках Саврасов був депутатом Київради і входив у фракцію «Блок Леоніда Черновецького».

31 березня в Україні пройшов перший тур сьоме виборів президента. Виборці голосували на 199 виборчих округах — на майже 30 тис. виборчих дільниць. У виборчому бюлетені було 39 кандидатів.

Явка в день голосування 31 березня ц. р. склала 62,9%. У голосуванні по країні взяли участь 18 893 879 осіб. Недійсними визнані 1.18% бюлетенів.

За даними ЦВК, артист Володимир Зеленський (висунутий партією «Слуга народу») у першому турі виборів набрав 30,24% (5 млн 713 тис. 825 голосів). За чинного президента Петра Порошенка (самовисуванець) проголосувало 15,95% (3 млн 14 тис. 538 голосів).

Другий тур виборів президента України відбудеться 21 квітня. За підсумками другого туру ЦВК повинна буде до 1 травня встановити офіційні результати другого туру і скласти протокол.

Офіційне оголошення підсумків президентських виборів в Україні має відбутися до 4 травня. До 3 червня новий президент повинен принести присягу народові на засіданні Верховної Ради, після чого він офіційно вступить у повноваження глави держави.

Вибори президента обійдуться платникам податків у 2 млрд 354 млн 880 тис. гривень.

«>

10.04.2019
17:20
Источник

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *