Криминал Общество Происшествия

Порошенко заявив про непричетність до корупції

Президент стверджує, що не знав корупційних діяннях свого оточення в оборонному та енергетичному секторах, однак про кримінальні провадження обізнаний.

Президент України Петро Порошенко запевнив, що він не причетний до корупційних схем, а про можливих корупційних діяннях свого оточення не знав.

«Ні до яких корупційних схем президент Петро Порошенко не був причетний. Я це стверджую… Мені не було відомо ні про які корупційні схеми. Я з абсолютно чистою совістю сьогодні це кажу. І чесно дивлюся в очі, в тому числі, і правоохоронним органам», — заявив глава держави в ефірі «Радіо НВ» у середу, 10 квітня.

При цьому президент продемонструвала обізнаність про хід розслідування кримінальних проваджень, фігурантами яких є екс-заступник секретаря РНБО Олег Гладковський і заступник голови парламентської фракції БПП Ігор Кононенко. Порошенко нагадав, що НАБУ розслідує справу про виведення коштів з обленерго, до якого може бути причетний Кононенко, ще з 2016 року. А кримінальні провадження у зв’язку з корупцією в «Укроборонпромі» були розпочаті в 2015 році

За словами глави держави, він не втручався в роботу правоохоронних органів і не намагався нікому допомогти піти від відповідальності.

При цьому Порошенко обурився, що журналісти випустили свої розслідування напередодні виборів, а не просто передали наявні у них матеріали слідства.

Журналістське розслідування проекту «Схеми» про виведення коштів «Запоріжжяобленерго», «Черкасиобленерго» і «Харківобленерго», контрольний пакет яких належить державі, було оприлюднено 28 березня.

Злочинна схема» полягала в тому, що кілька напівдержавних обленерго погодилися, щоб промислові підприємства платили за вже поставлену електроенергію не їм безпосередньо, а компанії «ХК «Енергомережі», якою керував Дмитро Крючков. Фірма взяла на себе зобов’язання передавати гроші обленерго, однак не виконувала їх, заволодівши 1,4 млрд гривень. З телефонних розмов випливає, що Ігор Кононенко і брати Суркіси керували Крючковим і мали «частку» в цій «схемі».

«>

10.04.2019
18:50
Источник

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *